Blogg »

Om Relationer och Svartsjuka.

Bifogar ett klipp från c-r :s föreläsning om relationer. Den är inspelad i början av sommaren på Clarion-hotel i Stockholm. Inlägget innefattar synen på svartsjuka och hur det påverkar relationer. Enjoy ;)


Även dessa artiklar kan intressera dig »

    Relationer och förhållanden (Del 4) Det här är del 4 I vår artikelserie om förhållanden och relationer. Del 1 tog upp vad som skiljer killar som tjejer vill träffa flera gånger från killar som de undviker att träffa även om de haft sex med dem. Del 2 handlade om hur man sätter upp en bra [...]

    Del 2: Att bygga upp rätt ramverk för förhållandet Det här är del 2 i vår artikelserie om relationer och förhållanden. Som jag skrev i del 1 (som du hittar här)så är det så att när jag pratar om förhållanden eller relationer så är det inte nödvändigtvis i den gängse accepterade samhällsuppfattningen att det skulle [...]

    Det här är del 1 i en artikelserie. Del 2 hittar du här. Jag tänkte i den här artikelserien ta upp ett ämne som vi sällan pratar om, nämligen relationer. Vad menar jag då med det? Jo, jag menar allt som händer efter att man träffat en tjej, attraherat henne, byggt ett band och slutligen [...]

    Det här är del 3 i vår artikel om förhållanden, relationer och relationshantering. Del 1 handlade om att vara ”förhållandematerial” och den hittar du här. Del 2 handlade om att sätta upp ett vettigt ramverk för dina förhållanden och hur man bygger en bra grund att stå på, och den hittar du här. Den här [...]

    Tjena! Har dragit ihop en liten videoblogg, hoppas att det ska vara en del i en återkommande serie! Pratar om att öppna, men på ett helt annat sätt än vad jag tror ni hört förut. För att vara först med att få videobloggar och andra uppdateringar, gå med i vår Facebook-sida! http://www.facebook.com/pages/Charismatic-Revolution/10293478796 Vill också påminna [...]

För närvarande finns det "3 kommentarer"

  1. Max Karlstedt skriver:

    Tummen upp för att ni använde en verklighetsbaserad story som exempel, sådant sätter verkligen spår och är extremt bra metaforer för inlärning och för att kunna få fram olika poänger och budskap man har istället för massa abstraktion.

    / Max.

  2. Adam skriver:

    Helt jävla awesome!

    Fick se det när jag behövde det som bäst, bra poäng i det han säger.

    Relations biten finns den med på dvd’n? isåfall lägger jag en beställning imorgon redan! :)

  3. Gustavo skriver:

    Hej Adam,

    Tyvärr så filmade vi inte relations seminariet! Warm Alpha DVD-boxen kan dock användas för att inleda nya och förgylla befintliga relationer. Dem principer och beteenden vi lär ut kommer att hjälpa dig att hitta riktning i många aspekter av livet. ;)

Kommentera denna Artikel:







CR på Facebook

BETALNINGSALTERNATIV

BETALNINGSALTERNATIV

Nu kan du även köpa våra produkter och tjänster via kortbetalning, faktura och delbetalning!

Arkiv

På djupet med CR

PADJUPETMEDCR

"På djupet med CR" är vår löpande serie med korta seminarier där vi varje gång avhandlar ett avgränsat ämne på djupet.

Translate this Webpage

Arkiv

Aktuellt

Personlig coaching

Personlig coaching

På personlig coaching med oss får du på ett diskret och bekvämt sätt den hjälp du vill ha.

Intensivhelg Stockholm, 27-29 januari [FULL]

Intensivhelg Stockholm, 27-29 januari [FULL]

Helgen den 27-29 januari är det dags för ännu en intensivhelg i Stockholm. Hundratals killar har redan tagit den numera klassiska helgkursen som är en oförglömlig helg bland huvudstadens hetaste inneställen och en grundlig praktisk utbildning för dig som vill få en rivstart.

Förkväll med CR – Stockholm, 10 februari

Förkväll med CR – Stockholm, 10 februari

Vi kör en ”Förkväll med CR” i Stockholm igen! Läs mer här och kom förbi och häng med oss på Malmen fredag 18 november.

Intensivhelg Stockholm, 24-26 februari

Intensivhelg Stockholm, 24-26 februari

Helgen den 24-26 februari är det dags igen i Stockholm. Många har redan tagit den numera klassiska intensivhelgen för killar som är en oförglömlig helg bland huvudstadens hetaste inneställen och en grundlig praktisk utbildning för dig som vill komma igång med dejtandet på allvar.

Dagkurs Stockholm, 10 mars

Dagkurs Stockholm, 10 mars

Lördag 10 mars är nästa tillfälle för det senaste tillskottet i vårt kursutbud, en praktisk endagskurs om hur man flirtar och tar kontakt tjejer på dagtid ute i ”vanliga livet”.

Intensivhelg Göteborg, 23-25 mars

Intensivhelg Göteborg, 23-25 mars

Helgen 23-25 mars är det Göteborgs tur än en gång. Programmet är detsamma som alltid och föreläsningarna kör vi i lokaler nära avenyn och stans bästa uteställen.

INTENSIVHELG

INTENSIVHELG

Läs mer om intensivhelgen, vår mest populära coachingprodukt som innebär tre dagars intensiv utveckling och garanterade resultat. Finns i Stockholm, Göteborg och Malmö.

På djupet med CR

På djupet med CR

Nu finns våra "på djupet med CR" även på DVD till ett (tycker vi) väldigt bra pris. Perfekt för er som missat någon del, inte bor i närheten eller bara gillar att samla på det vi gör