Blogg »

Vill du blogga?

011 300x165 Vill du blogga?
Vi på CR söker fler bloggare som vill vara en del av vår familj. Vi kan erbjuda er en plats i rampljuset på Sveriges största attraktionsforum på nätet. Låter detta intressant så tveka inte att höra av er till oss utan skicka ett mail och berätta om dig själv och dina skriv ambitioner!

info@c-r.se

Trevlig helg


Även dessa artiklar kan intressera dig »

    Hey guys! Vi tänkte låta er komma med förslag på ämnen som vi ska skriva om! Har du någon konkret fråga? Finns det någon konkret grej eller situation du undrar över? Kom med dina frågor som kommentarer till denna post, eller maila till info@c-r.se . Vi kommer att besvara en handfull av de bästa frågorna [...]

    ——————————————————– Okej guys & girls! Jag har inte skrivit på längre och för er som inte vet vem jag är så är det bara att kolla på CR’s instruktörslista. Många gånger har jag och andra av mina vänner och bekanta fått höra en mening som är så… Jag vet inte hur jag ska uttrycka det. [...]

    Genomsnittspersonen antar att om han närmar sig en främling så kommer inte det att välkomnas. Därför så närmar han sig antingen ursäktande, mesigt eller så agerar han genom att försöka ploga sig igenom en pitch, som någon sorts försäljare. Det är precis dessa okalibrerade beteenden som orsakar en känsla hos tjejen att hon vill bli [...]

    Ännu en bootcamp är till ända och med den en mycket trevlig helg i Göteborg. Jag vill skicka ett stort tack till deltagarna för att ni gett mig och de andra instruktörerna ännu en inspirerande helg i vårt jobb. Det är alltid lika kul att se människor utvecklas och vidga sin egen verklighet! Jag skulle [...]

    Länge sen vi blev flameade av opålästa journalister, så ni får ursäkta att jag finner extra njutning i att tugga lite fradga och set some things straight. Malin Forsberg på Kärleksbloggen frågar ”Vilka är det egentligen som går på en raggkurs?”. Jo, Malin – det är alla möjliga. I dagsläget är det män. Kvinnor står [...]

För närvarande finns det "2 kommentarer"

  1. Simon skriver:

    Vad har ni för ”krav” på bloggarna? Inga specifika?

  2. Gustavo skriver:

    Generellt så vill vi ha bloggar som håller sig inom ramen av attraktion, självförtroende, självkänsla men även konkreta tips och trix. Maila oss på info@c-r.se så berättar jag mer.

Kommentera denna Artikel:







CR på Facebook

BETALNINGSALTERNATIV

BETALNINGSALTERNATIV

Nu kan du även köpa våra produkter och tjänster via kortbetalning, faktura och delbetalning!

Arkiv

På djupet med CR

PADJUPETMEDCR

"På djupet med CR" är vår löpande serie med korta seminarier där vi varje gång avhandlar ett avgränsat ämne på djupet.

Translate this Webpage

Arkiv

Aktuellt

The Beginner’s Drawing Pep Talk

The Beginner’s Drawing Pep Talk

Föds vissa män till naturlig begåvade charmtroll eller är det möjligt att lära sig bli en?

Följande artikel av konstnären Gene Snyder tycker jag slår huvudet på spiken och hans teori kan appliceras vare sig du vill bli en bättre konstnär eller attraktivare människa. Håll till godo.

Personlig coaching

Personlig coaching

På personlig coaching med oss får du på ett diskret och bekvämt sätt den hjälp du vill ha.

Intensivhelg Stockholm, 27-29 januari [FULL]

Intensivhelg Stockholm, 27-29 januari [FULL]

Helgen den 27-29 januari är det dags för ännu en intensivhelg i Stockholm. Hundratals killar har redan tagit den numera klassiska helgkursen som är en oförglömlig helg bland huvudstadens hetaste inneställen och en grundlig praktisk utbildning för dig som vill få en rivstart.

Förkväll med CR – Stockholm, 10 februari

Förkväll med CR – Stockholm, 10 februari

Vi kör en ”Förkväll med CR” i Stockholm igen! Läs mer här och kom förbi och häng med oss på Malmen fredag 18 november.

Intensivhelg Stockholm, 24-26 februari

Intensivhelg Stockholm, 24-26 februari

Helgen den 24-26 februari är det dags igen i Stockholm. Många har redan tagit den numera klassiska intensivhelgen för killar som är en oförglömlig helg bland huvudstadens hetaste inneställen och en grundlig praktisk utbildning för dig som vill komma igång med dejtandet på allvar.

Dagkurs Stockholm, 10 mars

Dagkurs Stockholm, 10 mars

Lördag 10 mars är nästa tillfälle för det senaste tillskottet i vårt kursutbud, en praktisk endagskurs om hur man flirtar och tar kontakt tjejer på dagtid ute i ”vanliga livet”.

Intensivhelg Göteborg, 23-25 mars

Intensivhelg Göteborg, 23-25 mars

Helgen 23-25 mars är det Göteborgs tur än en gång. Programmet är detsamma som alltid och föreläsningarna kör vi i lokaler nära avenyn och stans bästa uteställen.

INTENSIVHELG

INTENSIVHELG

Läs mer om intensivhelgen, vår mest populära coachingprodukt som innebär tre dagars intensiv utveckling och garanterade resultat. Finns i Stockholm, Göteborg och Malmö.

På djupet med CR

På djupet med CR

Nu finns våra "på djupet med CR" även på DVD till ett (tycker vi) väldigt bra pris. Perfekt för er som missat någon del, inte bor i närheten eller bara gillar att samla på det vi gör